Gorączka „Yield-Farming“ DeFi zbliża się do Bitcoin’a, oto jak

Projekty dotyczące zdecentralizowanego finansowania (DeFi) Ren Protocol, Synthetix i Curve wprowadzają zachęty do zwiększania płynności Bitcoin do rywalizacji z EThereum-centric DeFi, zgłoszone w dniu 25 czerwca.

Plonowanie Szaleństwo Farming

Uprawy rolne to smak kryptokurcji od maja 2020 roku, od kiedy to Compound i inne projekty zyskały na znaczeniu. Obecnie trzy projekty DeFi – Synthetix, Curve i Ren – współpracują ze sobą w celu wprowadzenia zachęt w zakresie płynności BTC z wykorzystaniem puli „niskiego poślizgu“ Curve.

Jeśli chodzi o kwestie techniczne, pula zawiera tokeny Bitcoin Evolution oparte na Ethereum – RenBTC, wBTC i sBTC – które razem pozwalają na „swapy“ pomiędzy trzema opakowaniami. Dla niewtajemniczonych, „opakowane“ produkty reprezentują Bitcoin na natywnym żetonie ERC20 i mają być wspierane 1:1 prawdziwym Bitcoinem.

Pierwszy z nich powrócił w styczniu 2019 roku, po tym jak Bitgo, Kyber Network i Ren (dawniej Republic Protocol) ujawniły wBTC i zainspirowały kilka podobnych projektów.

W międzyczasie trio RenBTC, wBTC i sBTC są wspierane przez 10k SNX i 25k REN warte tygodniowych zachęt. Posiadacze, którzy zapewniają płynność, mogą stawiać swoje żetony LP za pośrednictwem Mintr, aby żądać proporcjonalnej części nagród, jak zauważył Decrypt.

Co więcej, Ren i Synthetic współpracują ze sobą w celu wydania nagród REN i SYN, odpowiednio, za pośrednictwem tokenów Balancer Pool (BPT) – o czym informowaliśmy niedawno w wiadomościach, ponieważ ich cena kształtowała się podobnie do 300-procentowego wzrostu Compound.

Powyższe oznacza, że żetony puli płynności zarabiają na BAL z Liquidity Mining, a płatnicy otrzymują również szansę na zarobienie wkrótce ogłoszonych żetonów menedżerskich Curve – CRV, który uwzględnia istniejące wcześniej pozycje w momencie uruchomienia.

Zarządzanie ryzykiem

Ponieważ wszystkie owijaczki są powiązane w stosunku 1:1 z BTC, protokół zapewnia, że nie dojdzie do niepożądanych strat. To, jak zauważa Camilla Russo z The Defiant, „jest głównym powodem, dla którego premiera sETH/ETH Uniswap Synethtix stała się tak popularna“.

„W połączeniu z mostem Ren Bridge dla bezzasadnych Bitcoinów na rampach, możliwość wykorzystania kapitału do pracy w DeFi nigdy nie była bardziej atrakcyjna“, dodaje Russo.

Zainteresowani inwestorzy mają dostęp do puli sBTC Curve i mogą zdeponować wybrany przez siebie token z trzech, tj. renBTC, WBTC lub sBTC. Po dokonaniu wpłaty, można przejść do zakładki Mintr’s LP rewards i postawić tokeny w sekcji Curvepool sBTC.

Należy jednak pamiętać o wysokich opłatach transakcyjnych. Wejście na pozycję może kosztować nawet 20$.